Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Twoja twarz nie lubi mrozu – jak dbać o skórę zimą?

W okresie zimowym cera jest narażona na wiele szkodliwych czynników – mróz, wiatr, wilgoć, zmienna temperatura. To wszystko sprawia, że odsłonięte partie ciała są bardzo podatne na podrażnienia i odmrożenia. Jak temu przeciwdziałać?

 

Jesteś tym, co jesz

Zimą dbanie o wygląd wymaga o wiele więcej wysiłku niż latem. Dlatego warto działać nie tylko zewnętrznie, ale również wewnętrznie za pomocą diety. Tak. Odpowiednio ułożony jadłospis przyniesie Ci znacznie więcej korzyści niż nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki. Dzieje się tak, ponieważ w ten sposób wzmacniasz naturalne zdolności organizmu do regeneracji. Menu powinno być bogate w tłuszcze, witaminę C, E oraz A, które mają korzystny wpływ na skórę. Znajdziesz je m.in. w rybach, jajach, mleku, serach, produktach zbożowych, kiełkach pszenicy, ziarnach kukurydzy, marchwi, szpinaku, kapuście, orzechach czy brukselce. Zimowe dania powinny być zróżnicowane i bogate w składniki odżywcze. Dobrze skomponowana dieta pozytywnie odbije się na wyglądzie cery.

 

Specjalne kosmetyki

Na rynku istnieje szereg kosmetyków dedykowanych na zimowe warunki. Te, które codziennie używasz, mogą nie być wystarczające, ponieważ wiatr, mróz oraz śnieg szybko podrażniają i wysuszają. Warto stosować kremy nawilżające, pamiętając jednak, że powinno to nastąpić około 15-20 minut przed wyjściem z domu. Wtedy krem zdąży wchłonąć się w skórę, a zawarta w nich woda nie będzie zamarzała. Kremy używane podczas mrozów powinny być tłuste, aby dawały jak najlepszą ochronę.

 

Nie można również zapomnieć o filtrze UV. Zimą promieniowanie słoneczne jest szczególnie zdradliwe. Przyzwyczailiśmy się do tego, że kremy z filtrem stosowane są przeważnie latem podczas opalania. Tymczasem należy ich używać zawsze, wychodząc na słońce, które przecież silnie operuje, nawet w minusowych temperaturach.