Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Zimowy sport dla Ciebie

Ciekawostki

Jedni kochają, inni nienawidzą zimy. Jednak żyjemy w takim klimacie, gdzie śnieg i mróz towarzyszą nam co najmniej kilka miesięcy w roku. Nie warto zamykać się w domu. Czasami dobrze jest wyjść na świeże powietrze. W tym artykule przybliżymy parę dyscyplin, które nie wymagają specjalnych umiejętności, ani wysiłku. Może znajdziesz coś dla siebie. 

Dlaczego jest nam zimno?

Ciekawostki

Uczucie chłodu, dreszcze, dzwonienie zębami, zimne kończyny to wszystko pierwsze oznaki wyziębienia organizmu. Jest to podstawowe zabezpieczenie przed hipotermią, mogąca doprowadzić do śmierci. Uczucie chłodu i dreszczy pojawia się również, gdy organizm jest osłabiony lub gdy gorączkujemy. Wtedy, nawet jeśli w pomieszczeniu jest naprawdę ciepło, subiektywnie odczuwamy chłód.

Drzemka w trakcie dnia przywróci Ci siły

Ciekawostki

Czy znasz to uczucie, kiedy w ciągu dnia dopada Cię zmęczenie i nie jesteś w stanie na niczym się skupić? Oczywiście można podpierać się kawą, jednak znacznie lepszym i zdrowszym sposobem na przywrócenie sen jest kilkunastominutowa drzemka. Wystarczy 15-25 minut, by zregenerować organizm i móc powrócić do pracy w pełni sił.

Czy wiesz, co znajduje się w kosmetykach?

Ciekawostki

W każdej łazience, niezależnie od tego, czy to łazienka kobiety, czy mężczyzny, znajduje się mnóstwo kosmetyków – żele do kąpieli, szampony, kremy, balsamy, odżywki… Można by tak długo wymieniać. Jednak to, co w teorii powinno pielęgnować skórę, często przyczynia się do powstawania alergii i podrażnień. Dzieje się tak dlatego, że w większości kosmetyków znajdują się chemiczne substancje, nie zawsze dobrze tolerowane przez organizm.

Lecznicze właściwości miodu

Ciekawostki

Prawdziwy pszczeli miód posiada wiele dobroczynnych właściwości, które znane były już w starożytnym Egipcie. Jest to jedyny naturalny produkt, który się nie psuje, a w zależności od tego, z pyłków jakich kwiatów został zrobiony, ma różne właściwości lecznicze. Należy jednak pamiętać o tym, że tylko prawdziwy, naturalny miód jest zdrowy, a wszystkie zamienniki i tzw. sztuczne miody, są w większości pozbawione najważniejszych mikroelementów.

Stres – wróg, z którym możesz wygrać!

Ciekawostki

Stres dopada nas wszędzie – w pracy i w domu, gdzie w teorii powinniśmy czuć się zrelaksowani. Nieustanne szybkie tempo sprawia, że żyjemy niejako na kredyt, który kiedyś trzeba będzie spłacić, a stres upomni się po swoją należność. Czy wiesz jak radzić sobie ze stresem?

Otyłość – choroba XXI wieku

Ciekawostki

O otyłości jako chorobie cywilizacyjnej mówi się dużo. Niewątpliwie jest problemem, dotykającym coraz większą populację ludzi. Niezdrowy tryb życia, fast foody, napoje zawierające ogromne ilości cukru lub jeszcze gorzej syropu glukozowo-fruktozowego to czynniki, które sprawiają, że z nadwagą boryka się coraz więcej ludzi. To problem globalny, występujący nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na coraz większa skalę również w Polsce.

 

Ektomorfik, mezomorfik i endomorfik – którym typem jesteś?

Ciekawostki

O tym, jak wyglądamy, decyduje wiele czynników. Między innymi to jak się odżywiamy, czy jaki styl życia prowadzimy. Jest jednak coś, czego nie da się przeskoczyć – to genetyka. Właśnie ona w znacznym stopniu definiuje o naszej budowie ciała. Wyróżniamy trzy typy budowy genetycznej – ektomorfik, mezomorfik i endomorfik. Czym się różnią?

 

Dlaczego warto wybierać żywność ekologiczną?

Ciekawostki

Sprzedawana w marketach żywność jest coraz mocniej naszpikowana chemią, substancjami konserwującymi, a niekiedy również modyfikowana genetycznie. Wszystko po to, by produktów było więcej, miały dłuższą datę przydatności, ładniej wyglądały i lepiej smakowały. Niestety wiele z dodatków serwowanych nam do posiłków to substancje szkodliwe dla zdrowia, a nawet rakotwórcze.