Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Zadbaj o serce

Choroby serca dotykają coraz młodsze osoby. Jest to wynik niezdrowego stylu życia, złej diety, stresu i szybkiego tempa życia. Serce to jeden z najważniejszych organów. Jest odpowiedzialne za pompowanie krwi do wszystkich układów, a ograniczenie jego wydajności może skutkować wieloma poważnymi chorobami, a nawet śmiercią. Dlatego, zanim zauważysz u siebie pierwsze objawy niewydolności krążenia lub choroby wieńcowej, zawczasu podejmij odpowiednie działania, które pozwolą Ci jak najdłużej cieszyć się zdrowym, młodym sercem.

 

Mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch i jest w tym wiele prawdy. Jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się dobrym samopoczuciem, nie możesz zapomnieć o aktywnym trybie życia. O tym pisaliśmy już wielokrotnie, więc tylko wspomnimy, że ćwiczenia fizyczne są podstawą. Również o odpowiednio zbilansowanej diecie wspominaliśmy już kilkukrotnie. Należy jednak przypomnieć, że dbając o zdrowe serce, trzeba wyeliminować z jadłospisu tłuste potrawy i takie, które przyczyniają się do odkładania złego cholesterolu. To właśnie między innymi złogi cholesterolu mogą doprowadzić do niewydolności krążenia.

 

Dla pewności warto raz w roku przeprowadzać badanie na poziom cholesterolu, a jeśli jego poziom okaże się zbyt wysoki, włączyć do diety produkty obniżające jego stężenie. Można również posiłkować się dostępnymi w aptece suplementami. Jeżeli ilość cholesterolu będzie bardzo wysoka, lekarz z pewnością zapisze Ci leki na jej obniżenie. Lepiej jednak do takiej sytuacji nie dopuszczać i zawczasu zapobiegać, niż później leczyć.