Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Relaksująca kąpiel w wannie

O tym, że relaksujące kąpiel w wannie może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie każdy jednak wie, że taka kąpiel, o ile dobrze przygotowana, może również działać bardzo korzystnie na zdrowie. Wystarczy tylko kilka zabiegów, by zwykła codzienna czynność, zamieniła się w prawdziwe spa dla ciała i duszy.

 

Po pierwsze zarezerwuj sobie trochę czasu. Nie musisz się spieszyć, bo przecież chodzi o to, by się zrelaksować. Dlatego, jeśli zwykła kąpiel zajmuje Ci 10-15 minut, tym razem zarezerwuj sobie na przykład pół godziny. Zadbaj o odpowiednią atmosferę – możesz na przykład użyć zapachowych świeczek i włączyć nastrojową muzykę.

 

Aby uczynić kąpiel zdrową i relaksującą, do ciepłej wody wsyp specjalne sole, kulki lub płyn. Środki te zawierają minerały i mikroelementy, które wchłaniają się przez skórę, pielęgnując ją i odżywiając. Pozostawią po sobie nie tylko ładny zapach, ale również nawilżoną, delikatną skórę. Relaks w wannie to sprawdzony sposób na to, by poczuć się lepiej po ciężkim dniu, pełnym stresu i ciężkiej pracy. Po wyjściu z wody można nasmarować się balsamem, by jeszcze lepiej nawodnić i ujędrnić skórę. Doskonale sprawdzi się też mała lampka czerwonego wina – alkohol w niewielkich ilościach korzystnie wpływa na układ krążenia. Należy jednak uważać i nie przesadzić.

 

Lecznicza kąpiel korzystnie wpływa na samopoczucie, stan skóry i ogólną odporność organizmu. Polecamy odbywać taką sesję raz w tygodniu, a efekty pojawią się same.