Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Proste ćwiczenia bez wychodzenia z domu

Nie masz czasu lub ochoty spędzać wielu godzin na siłowni, a jednocześnie pragniesz poprawić coś w swoim wyglądzie? Chcesz zrzucić kilka kilogramów lub przybrać trochę mięśni? Oto kilka prostych ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu – bez konieczności chodzenia na siłownię lub fitness.

 

Brzuszki, pompki, przysiady

Ćwiczenia w domu nie wymagają praktycznie żadnego sprzętu. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz się w taki zaopatrzyć, ale nie jest on konieczny. Każdy chyba wie, jak wykonywać zwykłe brzuszki, pompki i przysiady, które z powodzeniem mogą zastąpić skomplikowany trening na maszynach. Brzuszki to sposób na ćwiczenie nie tylko mięśni brzucha, ale również pleców. Pompki to świetne ćwiczenia bezprzyrządowe na mięśnie klatki piersiowej, triceps i biceps, natomiast przysiady pomogą w wyćwiczeniu mięśni nóg oraz pośladków. 

 

Pompki na poręczach

Specyficzną odmianą pompek są tak zwane pompki na poręczach. Wystarczą dwa stabilne krzesła lub inne powierzchnie, które zastąpią poręcze. To rodzaj treningu wzmacniający triceps, mięśnie klatki piersiowej oraz pleców.

 

Podciąganie na drążku

Do podciągania na drążku potrzebujemy oczywiście drążka. To tani a bardzo przydatny gadżet, który można zawiesić na przykład pomiędzy futryną drzwi. Podciąganie w różnych ustawieniach rąk, pozwala wyćwiczyć mięśnie bicepsów, klatki piersiowej, grzbietu, a nawet brzucha.

 

Hantle

Hantle są przydatnym narzędziem treningowym. Podstawowa wersja sztangielek z wymiennymi obciążnikami to koszt kilkudziesięciu złotych. Można oczywiście próbować zrobić własne hantle domowymi sposobami, jednak stosunkowo tani koszt sprzętu sprawia, że lepiej przejść się do pobliskiego marketu i kupić wygodne sztangielki. Jeśli posiadasz już hantle, to jesteś w stanie wykonać niemal każde ćwiczenie.

 

To kilka propozycji łatwych ćwiczeń bezprzyrządowych i takich, do których potrzebujesz jedynie niewielkich akcesoriów. To ćwiczenia, które bez problemu każdy może wykonywać w domu. Wystarczy jedynie odrobina zapału, aby w krótkim czasie znacznie poprawić swoją sylwetkę i samopoczucie.