Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Jak skutecznie rzucić palenie

Sposobów na rzucanie palenie jest wiele. Tak naprawdę nie ma jednej, idealnej metody, która zadziałałaby na wszystkich. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani do pozbycia się tego nałogu.

 

Silna wola

Bez udziału silnej woli, czyli chęci rzucenia palenia, nawet stosując drogie środki farmaceutyczne, nie można spodziewać się efektów. Silna wola jest podstawowym i jednocześnie najtańszym – bo niekosztującym zupełnie nic – sposobem pozbycia się nałogu. Wystarczy powiedzieć sobie „koniec”, wyrzucić niedokończoną paczkę papierosów i wytrzymać we własnym postanowieniu. Owszem, jest to bardzo trudne i wiele osób łamie się już w ciągu kilku pierwszych dni, ale jednocześnie satysfakcja z tak rozwiązanego problemu będzie dużo większa. Można również skorzystać z usług profesjonalnych poradni walki z nikotynizmem, gdzie otrzymasz stosowne wsparcie psychologiczne.

 

Plastry, tabletki, gumy do żucia i inne środki

W aptekach możesz dostać różne preparaty, wspomagające proces rzucania palenia. Jedne dostępne są z nikotyną, której ilość jest stopniowo zmniejszana wraz z postępami w kuracji; inne posiadają substancje wypierające nikotynę z organizmu i łagodzące objawy odstawienia. To jaki środek wybrać i w jakiej postaci zależy głównie od osobistych preferencji. Na niektóre osoby lepiej będą działały plastry, na inne tabletki do ssania lub gumy do żucia.

 

Tego typu środki najlepiej kupować w aptekach, ponieważ w internecie dostępnych jest zbyt wiele nieprzebadanych suplementów, które mogą posiadać niekorzystne skutki uboczne, a w najlepszym razie będą po prostu nieskuteczne.

 

E-papierosy

Elektroniczne papierosy są dobrym zamiennikiem tych tradycyjnych. Badania dowiodły, że to bezpieczniejsza i mniej szkodliwa forma dostarczania nikotyny do organizmu. E-papierosy mogą pomóc w walce z nikotynizmem. Liquidy, czyli olejki do e-papierosów dostępne są w opakowaniach o różnym stężeniu nikotyny – najczęściej 24mg, 18mg, 12mg, 6mg i 0mg. Stopniowo zmniejszając ilość dostarczonej nikotyny do organizmu, można skutecznie rzucić palenie.