Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Domowe sposoby na ból głowy

Bóle głowy to jedne z tych przypadłości, które zdarzają się praktycznie każdemu. Mogą mieć na to wpływ różne czynniki – zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie, stres, zła pogoda lub bardziej poważne schorzenia. Najczęściej jednak zdarzają się takie epizodyczne bóle, które nie zagrażają życiu. W takim wypadku, zamiast kolejnych tabletek, warto podeprzeć się domowymi sposobami, które mogą być równie skuteczne. Zastanawiasz się co na bóle głowy? Jest kilka sprawdzonych metod.

 

Po pierwsze warto wiedzieć, że ból może być spowodowany niedotlenieniem lub odwodnieniem. W takim wypadku najczęściej wystarczy zwykły spacer na świeżym powietrzu i głębokie miarowe oddechy, by się dotlenić. Dobry skutek da też powolne popijanie zimnej wody, aby równomiernie nawodnić organizm. W ciągu godziny należy wypić 1 litr wody. Dobrym pomysłem jest również masaż, w ten sposób pobudzisz krążenie. Koniuszkami palców powinno się uciskać brwi od środka na zewnątrz, a następnie delikatnie wymasować skronie, twarz, głowę i kark.  Jeżeli masz trochę więcej czasu, możesz również wypróbować gorącej kąpieli. W ten sposób rozluźnisz mięśnie, pobudzisz krążenie i pozwolisz odejść napięciu w niepamięć. Wystrzegaj się także światła, gdyż ostre światło, może wzmagać ból głowy. Odpoczywaj w zaciemnionym pokoju, dopóki nie ustąpią objawy.

 

Na ból głowy pomaga też napar z mięty pieprzowej, białej wierzby, imbiru czy rumianku. Pamiętaj jednak, że jeśli ból głowy nie ustępuje po jakimś czasie lub się nasila, koniecznie należy wybrać się z wizytą do lekarza specjalisty, w celu dokładniejszej diagnostyki.