Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Stres – wróg, z którym możesz wygrać!

Stres dopada nas wszędzie – w pracy i w domu, gdzie w teorii powinniśmy czuć się zrelaksowani. Nieustanne szybkie tempo sprawia, że żyjemy niejako na kredyt, który kiedyś trzeba będzie spłacić, a stres upomni się po swoją należność. Czy wiesz jak radzić sobie ze stresem?

 

Gdy czujemy się pod napięciem, najczęściej sięgamy po różnego rodzaju farmaceutyki, które chociaż sprawiają, że możemy poczuć się spokojniej, nie są obojętne dla zdrowia. Ich nadużywanie również może skutkować poważnymi konsekwencjami. Dlatego, zanim zaczniesz łykać tabletki, zastanów się, czy nie lepiej zmienić kilka przyzwyczajeń i wprowadzić do codziennej rutyny paru czynników, które w naturalny sposób sprawią, że poczujesz się lepiej.

 

Na stres najlepsi przyjaciele – to prawda! Relaksujące wyjście z kumplami lub przyjaciółkami to zawsze najlepsza kuracja odstresowująca. Można pogadać, wyrzucić z siebie problemu, napić się piwa (byle nie za dużo) i zapomnieć o pracy. Raz na jakiś czas warto wybrać się na saunę lub masaż. Te zabiegi wprawią Cię w doskonały nastrój, poprawią zdrowie i samopoczucie. Dobrym pomysłem jest także aktywność fizyczna – wyjście na basen naprawdę potrafi odstresować! Nic też nie zastąpi zwykłego świeżego powietrza, uspokajającego szumu drzew i śpiewu ptaków. Dlatego, jeśli masz możliwość udać się na spacer do lasu lub parku – rób to jak najczęściej!

 

Magnez i witamina B6 to mikroskładniki, które korzystnie wpływają na zdrowie i równowagę organizmu. Warto zadbać o to, aby w diecie pojawiły się potrawy w nie bogate. Można je również suplementować w postaci gotowych preparatów dostępnych w aptece.