Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

Otyłość – choroba XXI wieku

O otyłości jako chorobie cywilizacyjnej mówi się dużo. Niewątpliwie jest problemem, dotykającym coraz większą populację ludzi. Niezdrowy tryb życia, fast foody, napoje zawierające ogromne ilości cukru lub jeszcze gorzej syropu glukozowo-fruktozowego to czynniki, które sprawiają, że z nadwagą boryka się coraz więcej ludzi. To problem globalny, występujący nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na coraz większa skalę również w Polsce.

 

Otyłość to nie jedynie kwestia wyglądu. Wiążą się z tym poważne komplikacje zdrowotne w postaci miażdżycy, chorób układu krążenia, chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Nadwaga to przyczyna wielu zgonów w młodym wieku, dlatego warto zawczasu podjąć z nią walkę. Otyłość jest chorobą cywilizacyjną. Jednak chorobą, z którą można wygrać. Niestety nic nie przychodzi bez wysiłku.

 

Czy wiesz jak walczyć z otyłością? Podstawą jest dobra dieta i regularne ćwiczenia fizyczne. Często przydaje się pomoc w tym zakresie dietetyka i personalnego trenera, którzy udzieli Ci fachowych porad i bezpiecznie przeprowadzi przez cały proces odchudzania. Z całą pewnością należy wystrzegać się podejrzanych substancji i cudownych środków na odchudzanie, które nie tylko mogą być nieskuteczne, ale wręcz szkodliwe.

 

Otyłość może być również objawem poważniejszych schorzeń w organizmie np. niedoczynności tarczycy lub innych problemów hormonalnych. Dlatego, jeśli w krótkim czasie nagle przybierzesz sporo na wadze – warto udać się do lekarza w celu wykonania specjalistycznych badań diagnostycznych.