Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

zobacz katalog

Dlaczego warto wybierać żywność ekologiczną?

Ciekawostki

Sprzedawana w marketach żywność jest coraz mocniej naszpikowana chemią, substancjami konserwującymi, a niekiedy również modyfikowana genetycznie. Wszystko po to, by produktów było więcej, miały dłuższą datę przydatności, ładniej wyglądały i lepiej smakowały. Niestety wiele z dodatków serwowanych nam do posiłków to substancje szkodliwe dla zdrowia, a nawet rakotwórcze.

Ruch to zdrowie – jak ćwiczyć w domu?

Porady

„Ruch to zdrowie” - to popularne powiedzenia zna chyba każdy, jednak tak naprawdę niewiele osób się do niego stosuje. Czy wiesz jak ćwiczyć w domu? Wprawdzie za ruch, można uznać już codzienny marsz na zakupy do pobliskiego sklepu, jednak to zdecydowanie za mało, by poprawić kondycję. Codzienne ćwiczenia w domu nie muszą wcale wymagać wielkiego poświęcenia. Wystarczy jedynie godzina tygodniowo przeznaczona wyłącznie na ćwiczenia fizyczne, by szybko zauważyć pozytywne zmiany w organizmie.

Czy moda na dietę bezglutenową jest zdrowa?

Ciekawostki

O glutenie, w ciągu ostatnich kilku lat, mówi się dużo i głośno. Gluten to roślinne białko, mogące być przyczyną nadwrażliwości pokarmowej i przykrych dolegliwości zdrowotnych. Osoby posiadające alergię na gluten lub chorujące na celiakię, czyli chorobę układu immunologicznego, będącą ostrzejszą formą nietolerancji glutenu, muszą zminimalizować, a nawet całkowicie wyeliminować to biało z jadłospisu.

Hotel Olivia Medical SPA

Informacje

Olivia Medical SPA dysponuje nowoczesną oraz starannie wyposażoną w specjalistyczne urządzenia bazą zabiegową, oferując tym samym profesjonalne leczenie i rehabilitację. Rodzaje i parametry zabiegów dobierane są indywidualnie dla każdego z gości, co daje gwarancję osiągnięcia długotrwałych efektów leczniczych.
Pobyty rehabilitacyjne w Olivia Medical SPA szczególnie zalecane są dla osób ze schorzeniami:

Ratownik medyczny, prestiżowy zawód przyszłości?

Informacje

Ratownik medyczny. Zawód przyszłości. 

 

W Polsce brakuje co najmniej kila tysięcy osób z wykształceniem z zakresu ratownictwa medycznego.

Mamy bardzo przyzwoity system ratowniczy ale brak specjalistów i budowanie ich marki oraz prestiżu

zwodu to największa bolączka środowiska.

A to właśnie ratownicy medyczni są sola w oku codziennej walki o życie setek osób,które uległy różnorakim

wypadkom w całym kraj.

 

 

Alergie wiosenne zaczynają swoje żniwo...

Informacje

Wiosna coraz piękniejsza i niestety alergicy w związku z totalnym budzeniem się przyrody znów mogą a solidnie dostać w kość, szczególnie dotkliwie odczuwają takie stany dzieci. Dzisiaj przypominamy o jednaj z najczęściej występujących alergii u najmłodszych. To ANN .... Alergiczny nieżyt nosa.

Imbir i czosnek... Nalepsi przyjaciele przy przesileniu wiosennym.

Ciekawostki

Imbir jest rośliną znaną również mieszkańcom krajów azjatyckich. W kulturze tej z kolei najchętniej wykorzystywane są cukierki z imbirem, można zetknąć się również z konfiturami przyrządzanymi na bazie tej rośliny.

Imbir niewątpliwie jest jedną z najstarszych roślin leczniczych. Roślina ta wykorzystywana jest również jako przyprawa. Początkowo stosowano go jedynie do leczenia schorzeń związanych z układem pokarmowym, ale dzisiaj wiadomo już, że jego właściwości są znacznie bardziej cenne i mogą wspomagać leczeniu wielu innych dolegliwości...