Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

zobacz katalog

Podręczna apteczka – niezbędnik w każdym domu

Porady

Czy w Twoim domu znajduje się apteczka pierwszej pomocy? Nie tylko kilka bandaży, plaster i woda utleniona, porozrzucane w różnych szafkach, ale dobrze wyposażony zestaw w miejscu, gdzie każdy z domowników będzie miał do niego dostęp? Jeśli nie – warto o to zadbać

Otyłość – choroba XXI wieku

Ciekawostki

O otyłości jako chorobie cywilizacyjnej mówi się dużo. Niewątpliwie jest problemem, dotykającym coraz większą populację ludzi. Niezdrowy tryb życia, fast foody, napoje zawierające ogromne ilości cukru lub jeszcze gorzej syropu glukozowo-fruktozowego to czynniki, które sprawiają, że z nadwagą boryka się coraz więcej ludzi. To problem globalny, występujący nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na coraz większa skalę również w Polsce.

 

Ektomorfik, mezomorfik i endomorfik – którym typem jesteś?

Ciekawostki

O tym, jak wyglądamy, decyduje wiele czynników. Między innymi to jak się odżywiamy, czy jaki styl życia prowadzimy. Jest jednak coś, czego nie da się przeskoczyć – to genetyka. Właśnie ona w znacznym stopniu definiuje o naszej budowie ciała. Wyróżniamy trzy typy budowy genetycznej – ektomorfik, mezomorfik i endomorfik. Czym się różnią?

 

4 sposoby na poprawę koncentracji

Porady

Bywają takie dni, kiedy nie można się kupić, nawet pomimo wypicia już kilku kaw. Coś nas ciągle rozprasza, praca nie chce posuwać się do przodu, a myśli krążą gdzieś dookoła innych, ciekawszych spraw. Warto zastanowić się jak poprawić koncentrację nie tylko krótkoterminowo w danej chwili, ale również długoterminowo.

 

Uważaj na klimatyzację

Porady

Trudno sobie wyobrazić jazdę w samochodzie lub pracę podczas upałów, bez sprawnej klimatyzacji. Zbawienny chłód, który pomaga nam przetrwać w upałach, może jednocześnie być przyczyną przeziębień i sporych problemów zdrowotnych. Dlatego, jeśli w Twoim samochodzie, miejscu pracy lub domu jest zamontowana klimatyzacja, pamiętaj, że ma swoje plusy i minusy.

Jak nie dać się grypie

Porady

Wiosna i jesień to okres o szczególnym narażeniu na zachorowanie grypą. Pada deszcz, jest chłodno, często nie dbamy o odpowiedni ubiór i bardzo szybko można się przeziębić. Wirusy grypy potrzebują odpowiednich warunków do rozmnażania, a czas jesienno-zimowy to najlepszy okres dla grypy. Istnieje jednak wiele sprawdzonych sposobów, które pozwalają zminimalizować ryzyko zachorowania

Uważaj jak planujesz dietę!

Porady

Nie od dziś wiadomo, że dieta ma znaczący wpływ na zdrowie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każda dieta jest przeznaczona dla wszystkich, a niektóre wręcz mogą nam zaszkodzić. Dlatego idąc za modą zdrowego żywienia i dbania o sylwetkę, należy zwrócić uwagę na to, czy posiłki są dobrze skomponowane; czy nie brakuje jakichś składników odżywczych i czy dana dieta nie może nam zaszkodzić.

Pierwsza pomoc w upałach

Porady

Lato to pora roku, na którą wszyscy czekają z niecierpliwością. Można się wygrzać w słońcu, poopalać, wykapać w morzu lub jeziorze. Jednak wiele osób zapomina o tym, że słońce może być zdradliwe, a zbyt długie przesiadywanie na plaży może skończyć się poważnymi konsekwencjami.

Naturalne leki i suplementy

Informacje

Natura wspiera nas w wielu dziedzinach życia. Tak naprawdę wszystko, co nas otacza, czerpiemy właśnie z natury. Dlaczego więc przyroda nie miałaby nas wyposażyć w naturalne leki?