Znajdź najlepszego lekarza, przyjazną aptekę

bądź przychodnię w twojej okolicy

zobacz katalog

Oddając krew, ratujesz życie

Informacje

Od czasu do czasu organizowane są różne akcje zachęcające do oddawania krwi. W społeczeństwie wciąż jednak panuje mała świadomość i wiele osób nie wie, jakie to ważne. Wiąże się to z krótką i bezbolesną wizytą w punkcie krwiodawstwa, a przy okazji można skorzystać z wielu profitów, jakie niesie ze sobą honorowe oddawanie krwi.

 

Domowe sposoby na ból głowy

Porady

Bóle głowy to jedne z tych przypadłości, które zdarzają się praktycznie każdemu. Mogą mieć na to wpływ różne czynniki – zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie, stres, zła pogoda lub bardziej poważne schorzenia. Najczęściej jednak zdarzają się takie epizodyczne bóle, które nie zagrażają życiu. W takim wypadku, zamiast kolejnych tabletek, warto podeprzeć się domowymi sposobami, które mogą być równie skuteczne. Zastanawiasz się co na bóle głowy? Jest kilka sprawdzonych metod.

Jesień – czas wzmożonych infekcji

Informacje

Gdy na zewnątrz robi się coraz chłodniej, a zamiast pięknego słońca, za oknem coraz częściej pojawiają się chmury i deszcz to znaczy, że czas wyciągnąć z szafy ciepłe ubrania i uzbroić się w suplementy wzmacniające odporność organizmu. Jesień to pora roku, w której aktywność wszelkiego rodzaju wirusów – nie tylko grypy, jest wzmożona. To okres, w którym liczba przeziębień i zachorowań na grypę jest bardzo wysoka, ponieważ panują idealne warunki dla rozwoju wirusów. Jak się uchronić przed chorobą? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

 

Kiedy należy udać się do przychodni, a kiedy na SOR?

Informacje

Wiele osób potrzebujących pomocy lekarskiej, skarży się na długie kolejki w szpitalach. Niestety prawdą jest, że często ilość personelu szpitalnego jest niewystarczająca, by przyjąć wszystkich pacjentów. Jednak czas oczekiwania można skrócić, udając się od razu do właściwego lekarza i właściwej placówki. Nie wszystkie choroby i urazy kwalifikują się do przyjęcia w trybie nagłym w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub na Izbie Przyjęć.

Stres – wróg, z którym możesz wygrać!

Ciekawostki

Stres dopada nas wszędzie – w pracy i w domu, gdzie w teorii powinniśmy czuć się zrelaksowani. Nieustanne szybkie tempo sprawia, że żyjemy niejako na kredyt, który kiedyś trzeba będzie spłacić, a stres upomni się po swoją należność. Czy wiesz jak radzić sobie ze stresem?

Jak skutecznie opatrywać rany?

Porady

Większe lub mniejsze urazy zdarzają się każdemu. O ile nie mieszka się w plastikowej kuli, raczej nie ma możliwości, by uniknąć drobnych wypadków. Jeśli już coś się stanie, najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek. Z niewielkimi skaleczeniem nie trzeba od razu biec do chirurga. Z kolei bagatelizowanie większych, może się źle skończyć. 

Zadbaj o serce

Porady

Choroby serca dotykają coraz młodsze osoby. Jest to wynik niezdrowego stylu życia, złej diety, stresu i szybkiego tempa życia. Serce to jeden z najważniejszych organów. Jest odpowiedzialne za pompowanie krwi do wszystkich układów, a ograniczenie jego wydajności może skutkować wieloma poważnymi chorobami, a nawet śmiercią. Dlatego, zanim zauważysz u siebie pierwsze objawy niewydolności krążenia lub choroby wieńcowej, zawczasu podejmij odpowiednie działania, które pozwolą Ci jak najdłużej cieszyć się zdrowym, młodym sercem.

Proste ćwiczenia bez wychodzenia z domu

Porady

Nie masz czasu lub ochoty spędzać wielu godzin na siłowni, a jednocześnie pragniesz poprawić coś w swoim wyglądzie? Chcesz zrzucić kilka kilogramów lub przybrać trochę mięśni? Oto kilka prostych ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu – bez konieczności chodzenia na siłownię lub fitness.

Zdrowy styl życia nie wymaga wysiłku

Informacje

Zdrowy styl życia – to często powtarzane hasło, w różnego rodzaju poradnikach, programach telewizyjnych itp. Jednak co się za tym kryje i czy jest to coś, co wymaga znacznego wysiłku i całkowitej zmiany w życiu? Niekoniecznie. Czasami wystarczy poprawić tylko kilka elementów, by nasze zdrowie i samopoczucie uległo znacznej poprawie.

Jak skutecznie rzucić palenie

Porady

Sposobów na rzucanie palenie jest wiele. Tak naprawdę nie ma jednej, idealnej metody, która zadziałałaby na wszystkich. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani do pozbycia się tego nałogu.